PTSS kan invloed hebben op het ouderschap. Het Sinai Centrum (Arkin) heeft met een internationale groep auteurs een artikel gepubliceerd over nieuwe onderzoeksrichtingen voor dit onderwerp.
De afgelopen jaren is de invloed van posttraumatische stressstoornis (PTSS) op het ouderschap en de ouder-kindrelatie steeds beter in kaart gebracht door wetenschappelijk onderzoek. Toch spelen er nog verschillende conceptuele en methodologische uitdagingen binnen dit onderzoeksveld. Een interdisciplinair en internationaal samenwerkingsverband tussen onderzoekers van het Sinai Centrum, Universiteit Utrecht, University of Maryland Baltimore County, Psychotraumacentrum Zuid Nederland, Radboud Universiteit, ARQ Nationaal Psychotraumacentrum, Wilhelmina Kinderziekenhuis en Amsterdam UMC-VUmc heeft recent een commentary gepubliceerd over deze uitdagingen.
In dit commentary reflecteren we op uitdagingen binnen het onderzoeksveld van trauma, PTSS en ouderschap. We beschrijven bijvoorbeeld de waarde van transdiagnostische theoretische kaders, het belang van onderzoek doen vanuit een ontwikkelingsperspectief en de noodzaak om oog te hebben voor culturele context en systemische ongelijkheid.
Met dit commentary willen we een discussie op gang brengen over de volgende stappen op weg naar een beter begrip van PTSS en ouderschap en hopen we nieuwe onderzoeken over dit thema te inspireren.
Het commentary is gepubliceerd in Comprehensive Psychiatry en is hier te lezen.