Bij PsyQ EDIT Haaglanden (Parnassia Groep) is het team versterkt met clinicus en wetenschappelijk onderzoeker Yvonne de Jong.
Yvonne de Jong, klinisch psycholoog, is per 1 augustus bij PsyQ EDIT Haaglanden en het Mark van der Gaag Research Center (MRC) komen werken. Zij is aan de slag als clinicus, wetenschappelijk onderzoeker en voorzitter programmaraad EDIT.
Yvonne heeft zich gespecialiseerd in psychose en bijzondere ervaringen bij kinderen en jongvolwassenen. Zij is bijna klaar met haar proefschrift, dat zich richt op vroegdetectie van psychose bij 12-18 jarigen. Onlangs heeft ze een paper gepubliceerd over de verschillen tussen scores van adolescenten en volwassenen op de ervaringenlijst (PQ-16). Hieruit bleek dat adolescenten vaker rapporteren iets te horen of zien, maar dat volwassenen een hogere totaalscore halen dan adolescenten op de ervaringenlijst. Lees er hier meer over.
Yvonne werkt nog één dag in Rotterdam als praktijkopleider voor GIOS-en voor Youz EDIT landelijk. Zij heeft Youz EDIT in Rotterdam en Noord-Holland opgericht en is bezig met de implementatie van Youz EDIT in Haaglanden. Yvonne werkte voor ze bij PsyQ EDIT Haaglanden kwam werken bij het VIP-team Zuid in Rijnmond. Dit VIP- team had zij samen met haar collega-psychiater opgericht. Yvonne is van huis uit kinder- en jeugdpsycholoog en schuift de laatste jaren meer op naar de transitieleeftijd, hier ligt ook haar affiniteit.