Online ondersteuning door een ervaringsprofessional is effectief in het verminderen van eetstoornissymptomen en stimuleert mensen (professionele) hulp te zoeken. Twee ervaringsprofessionals van GGZ Rivierduinen Eetstoornissen Ursula aan het woord.
Featback
Experts en ervaringsdeskundigen van GGZ Rivierduinen Eetstoornissen Ursula hebben een online interventie ontwikkeld. Featback is een anonieme e-health interventie bestaande uit psycho-educatie en een geautomatiseerd zelfmonitorings- en feedbacksysteem. Daarnaast krijgen deelnemers één keer per week online ondersteuning aangeboden door een ervaringsprofessional. Dit bestaat uit het lezen en beantwoorden van een e-mail of het voeren van een chatgesprek van ongeveer dertig minuten. De interventie duurt acht weken.
Online ondersteuning is effectief
Twee gerandomiseerde interventie studies toonden aan dat Featback met en zonder mail- of chatondersteuning effectief en kosteneffectief is ten opzichte van een wachtlijst (Aardoom et al. 2016a en 2016b; Rohrbach et al. 2022a en 2022b). Deze schaalbare en makkelijk toegankelijke online interventies zijn effectief bij het verminderen van de last van eetstoornissen, zowel op individueel als maatschappelijk niveau. Daarnaast stimuleert het mensen (professionele) hulp te zoeken.
Ervaringsprofessionals aan het woord
Twee ervaringsprofessionals die onderdeel uitmaken van het Featback-team ervaren het geven van deze ondersteuning als heel prettig. De deelnemers kunnen zelf aangeven waar ze het op dat moment over gaan hebben. De openheid die de deelnemers hebben in een chat of mailsessie is mooi.
“We hebben één keer per week hebben contact met een deelnemer per mail of chat. Hij of zij kan zelf aangeven waar we het op dat moment over gaan hebben. De openheid die de deelnemers hebben in een chat of mailsessie is erg mooi. We kunnen onze eigen kennis en ervaring inzetten om een ander op sociaal of emotioneel gebied een beetje op weg te helpen of om praktische tips mee te geven. We zetten hierbij als het ware ons eigen 'levensverhaal' in en hopen een stukje perspectief te geven in het herstel. Toen we zelf erg diep in de eetstoornis zaten, hebben we veel gehad aan herkenning die we vonden bij anderen. Het is heel mooi om dat nu terug te kunnen geven. We hebben allebei ervaren dat het nodig is dat je een plek hebt waar je je verhaal kwijt kunt en waar je volledig wordt begrepen. Vaak heb je dan aan een half woord genoeg. We merken dat we hoop kunnen bieden als we vertellen welke ontwikkelingen we hebben doorgemaakt. In de gesprekken ervaren we dat het voor de ander makkelijker is om dingen te delen als we ons zelf ook kwetsbaar opstellen. Iedere deelnemer heeft een eigen verhaal en zit in een andere fase; de één staat aan het begin, terwijl een ander te maken heeft met een terugval en hierbij wat ondersteuning kan gebruiken. Het aanvoelen, meedenken en verbintenis creëren vinden we waanzinnig mooi om te doen. We hopen dat we op deze manier kunnen laten zien dat er ook een lichtpuntje is in de donkere tunnel. Want die tunnel kan oneindig lijken en zelf hebben we in die tijd ook niet gedacht dat we zouden staan waar we nu staan. Eigen ervaringen delen kan een ander helpen in het helen, dat hebben we gemerkt. De lieve woorden die we vaak terugkrijgen als we een traject met een deelnemer afsluiten, geven aan dat wat we doen effectief is.”
Kostenbesparende maatregelen
Een budget impact analyse laat zien dat een grotere uitrol van Featback mogelijk kostenbesparend is. Het aanbieden van de interventie aan 5.000 personen kan mogelijk twee miljoen euro aan zorgkosten besparen over een periode van vijf maanden. Vanuit maatschappelijk perspectief kan de kostenbesparing mogelijk nog groter zijn (Zorgstandaard Eetstoornissen).
Meer informatie:
www.featback.nl
Eetstoornissen Ursula - GGZ Rivierduinen