Kijkje in de keuken (1): Peter Oostelbos geeft voorzittersstokje door aan Anna Thiel

Het TOPGGz-netwerk Ervaringsdeskundigheid geeft sinds begin 2025 een aantal keer per jaar een kijkje in de keuken van de ervaringsdeskundige. Bij monde van steeds een andere ervaringsdeskundige, wordt een blik achter de schermen gegeven van hoe het werk van een ervaringsdeskundige eruitziet en hoe ervaringsdeskundigheid vorm kan krijgen op een TOPGGz-afdeling. In het eerste bericht in deze serie stellen de nieuwe én de oude voorzitter van het netwerk zich voor en vertellen kort meer over het netwerk.

Opbouw van het netwerk

“Mijn naam is Peter Oostelbos. De afgelopen vier jaar heb ik meegewerkt aan de opbouw van het TOPGGz-netwerk Ervaringsdeskundigheid. Ik deed dat als ervaringsdeskundige depressie en als vertegenwoordiger van het Expertisecentrum Depressie van Pro Persona in Nijmegen, een TOPGGz-afdeling. Uit de vertegenwoordigers van de TOPGGz-afdelingen hebben we binnen het netwerk al snel een kernteam samengesteld. Dit kernteam heeft de visie, missie en doelen van het netwerk ontwikkeld."


Peter Oostelbos

 

"Ten behoeve van de zichtbaarheid van het netwerk hebben we een logo ontworpen op basis van het logo van de Stichting Topklinische GGz, waarmee ook direct de verbinding van het netwerk met TOPGGz duidelijk gemaakt wordt. Om de doelstellingen van het netwerk te ondersteunen is daarnaast een communicatieplan opgesteld, wat in 2025 leidend zal zijn voor uitvoering van verschillende communicatieactiviteiten.

De laatste twee jaar was ik de trekker van het netwerk. Met het volste vertrouwen heb ik het stokje eind 2024 doorgegeven aan Anna Thiel. Ik ben ervan overtuigd dat zij, samen met de enthousiaste leden van het kernteam, komend jaar mooie resultaten gaat bereiken.”

Verder verstevigen en ontwikkelen

“Ik ben Anna Thiel en ik heb de voorzittersrol van het TOPGGz-netwerk Ervaringsdeskundigheid overgenomen van Peter. Ik ben sinds anderhalf jaar werkzaam bij het NPI als ervaringsdeskundige. Het NPI is een TOPGGz-afdeling die gespecialiseerd is in persoonlijkheidsproblematiek. Hier heb ik zelf ervaren hoe belangrijk en mooi het kan zijn om juist binnen een evidence-based-werkmethode ervaringsdeskundigen te hebben werken. Dit is een van de redenen dat ik me een jaar geleden heb aangesloten bij het kernteam van het TOPGGz-netwerk Ervaringsdeskundigheid."

​ 
Anna Thiel

 

"Het kernteam heeft een mooie basis neergezet van waaruit we de aankomende jaren het netwerk verder gaan verstevigen en ontwikkelen. De eerste stap hierin is meer bekendheid creëren voor en verbinding zoeken met zowel ervaringsdeskundigen als andere professionals binnen TOPGGz- afdelingen. Met als doel de meerwaarde van de inzet van ervaringsdeskundigheid in een evidence-based omgeving duidelijk te maken, te inspireren om ervaringskennis in te zetten binnen de TOPGGz-afdelingen en daarnaast ook te faciliteren in het implementeren van ervaringsdeskundigheid in de bedrijfsvoering. Zo zijn we bijvoorbeeld beschikbaar voor consultatie en/of advies voor het implementeren en verstevigen van ervaringsdeskundigen binnen een afdeling.”

Heb je vragen of interesse in het versterken van het netwerk Ervaringsdeskundigheid, stuur een e-mail naar info@topggz.nl.

Back to top