In december van dit jaar verschijnt het nieuwe boek van prof. dr. Ramón Lindauer, boegbeeld van het Centrum voor Trauma en Gezin bij de Bascule, met als titel ‘Hulp bij trauma in de kindertijd. Een praktische gids voor opvoeders’.
De meeste kinderen maken in hun jeugd één of meer schokkende gebeurtenissen mee. Meestal verwerken ze deze ervaringen, maar als dit niet zo is dan kunnen ze traumaklachten ontwikkelen. Het opvoeden en begeleiden van getraumatiseerde kinderen vraagt dan veel energie en is niet altijd makkelijk, tegelijkertijd geeft het voldoening als het kind herstelt van de gevolgen van deze nare ervaringen en het leven weer kan oppakken.
In het boek Hulp bij trauma in de kindertijd leest u over wat trauma is, wat de gevolgen hiervan zijn en wat u als opvoeder kunt doen om uw kind hierbij te helpen. Het boek is samengesteld op basis van klinische praktijkervaring en recente wetenschappelijke kennis. Het biedt praktische suggesties om de dagelijkse opvoedstress te verminderen en het herstel van uw kind te bevorderen. Ook leerkrachten en professionals in de Jeugdhulp kunnen er hun voordeel meedoen.
‘Het boek heeft mij nog beter doen begrijpen hoe het gedrag van ons pleegkind verklaard kan worden door traumatische ervaringen uit het verleden. En belangrijker nog, hoe daarmee op een positieve manier om te gaan en zo het gedrag stapsgewijs proberen bij te sturen’. De heer Harold van Voornveld, pleegvader.
‘Dit boek is een aanrader omdat het ouders, verzorgers, leerkrachten en hulpverleners helpt te begrijpen wat trauma met een kind doet, maar ook de wegen naar herstel op een positieve manier inzichtelijk maakt’. Dr. Iva Bicanic, klinisch psycholoog en coördinator Landelijk Psychotraumacentrum, Wilhelmina Kinderziekenhuis, UMC Utrecht.
‘Het boek Hulp bij trauma in de kindertijd schetst op illustratieve en zeer toegankelijke wijze de impact die traumatische levensgebeurtenissen op een kind in ontwikkeling kan hebben en de ondersteuning die nodig is om daarvan te herstellen: een absolute must read voor ouders, leerkrachten en jeugdhulpverleners’. Drs. Rik Knipschild, GZ-psycholoog en psychotraumatherapeut bij Karakter kinder- en jeugdpsychiatrie.
Link: https://www.lannoocampus.nl/nl/hulp-bij-trauma-de-kindertijd