De TOPGGz-afdeling Centrum Lichaam Geest en Gezondheid (GGz Breburg) ontwikkelt met behulp van patiënten, naasten en zorgverleners een onderzoeksagenda voor Somatisch Onvoldoende verklaarde Lichamelijke Klachten (SOLK) en Somatisch Symptoom Stoornissen (SSS).
Bij het Centrum Lichaam, Geest en Gezondheid (CLGG) behandelen we cliënten met Somatisch Onvoldoende verklaarde Lichamelijke Klachten (SOLK), een Somatisch Symptoom Stoornis (SSS) of gerelateerde problematiek. Deze problematiek vormt een last voor veel mensen. De klachten kunnen vaak, ondanks vele doktersbezoeken, niet volledig worden verklaard door een medische oorzaak; of wel verklaard worden, maar toch bovenmatig veel problemen geven.
Bij het CLGG zijn we voortdurend bezig met het ontwikkelen van nieuwe behandelingen en wetenschappelijk onderzoek hiernaar. De ideeën van onze cliënten, hun naasten en professionals vinden we hierbij zeer waardevol. Daarom werken we aan een onderzoek om de inbreng van cliënten, naasten en zorgprofessionals, op een gelijkwaardig niveau, te verzamelen om een onderzoeksagenda voor deze problematiek te maken. De studie is een samenwerking tussen het CLGG, TRANZO/Tilburg University, York University (UK) en de James Lind Alliance (een organisatie die in Engeland inzet om cliënten en naasten te betrekken bij wetenschappelijk onderzoek).
Voor dit onderzoek is een stuurgroep - bestaand uit cliënten, naasten en zorgverleners de te maken hebben met bovengenoemde problematiek - gevormd. Tijdens de looptijd van het onderzoek komt deze stuurgroep in verschillende werkgroepen bij elkaar om de werkwijze, vragenlijst en uiteindelijke agenda vorm te geven. Naast de stuurgroep bijeenkomsten zullen we aan de hand van een online vragenlijst, vanuit een breder perspectief, informatie verzamelen voor de onderzoeksagenda. Bent u zorgverlener van cliënten met SOLK of SSS, hebt u zelf klachten, bent u een naaste van iemand met deze problematiek of hebt u anderszins te maken hiermee? Vul dan onze vragenlijst in en denk mee over de onderwerpen waar wetenschappelijk onderzoek op het gebied van SOLK en SSS zich op zou moeten richten. Om de vragenlijst in te vullen, klik hier.
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dr. Iman Elfeddali, sr. onderzoeker CLGG. Ook als u tips heeft over hoe we de vragenlijst breed onder de bovengenoemde doelgroep kunnen verspreiden, bent u van harte welkom om contact met ons op te nemen.